Tam Kıvamında Sütlaç Tarifi

Fırında Çöp Şiş Nasıl Yapılır?

Nohut Nasıl Haşlanır?

Kereviz Yemeği Nasıl Yapılır?

10 Ferahlatıcı Mutfak Rengi Fikri

Kadın, Yaşam 1 Ocak, 23:09'de eklendi

10 Ferahlatıcı Mutfak Rengi Fikri

Özellikle bayanlar için mutfak zaman zaman evdeki en sıkıcı ortamlardan birisi olabiliyor . Bu boğucu ortamı ufak değişikliklerle ferahlatıcı bir hale getirebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki renklerden beğendiğiniz birisini seçip elinize fırçayı alarak başlayabilirsiniz.

1)Orman Yeşili

Eğer bitkileri ve doğal yaşam ortamını sevenlerdenseniz bu renk gayet yerinde bir tercih olacaktır. Mutfağınızı beyaz ve orman yeşili renkleriyle boymanız ve ufak bir kaç bitkiyle pencere kenarı ve mutfak masası gibi yerleri süslemeniz de tam yerinde olacaktır.

 

2) Soluk Mavi

Soğuk havalarda psikolojik olarak biraz üşüyebilirsiniz. Fakat mutfağınız için de yeterli ısınma söz konusu ise yaz kış ferah bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

 

3) Koyu Gri

Herkesin zevkleri farklıdır. Metalik bir görünüme sahip mutfak için koyu gri rengini tercih edebilirsiniz.

 

4) Bordo Kırmızı

Bordo kırmızı rengi mutfak en popüler tercihler arasındadır. Bu seçimi zümrüt yeşili renginde bir sandalye ile tamamlamanız tam da yerinde bir tercih olacaktır.

 

5) Toz Pembe

Eğlenceyi ve oyuncakları sevenler için vazgeçilmez renklerden birisidir. Hafif toz pembe ve ağırlıklı beyaz bir mutfak hiç de sıkıcı değil.

 

6) Açık Yeşil

Resimde görüldüğü gibi biraz eskileri hatırlatıyor. Ama hiç de boğucu gözükmüyor. Karanlık, tek bir koyu renkle boyanmış bir mutfaktan iyidir değil mi?

 

7) Kırmızı

Kırmızı, yemek alanları için klasik renklerden birisidir. Mutfağınız için kırmızı rengini seçerseniz bir takım araştırmalara göre biraz zor doyabilirsiniz. Bana sorarsanız çok hoş gözüküyor.

 

8) Toz Mavi

Bu da benim en çok beğendiklerimden birisi. Yerinde ışıklandırmalar yaparak harika bir mutfak görünümü elde edebilirsiniz.

 

9) Koyu Mavi

Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi alt raflar içi koyu kahverengi, dolap ve üst raflar için koyu mavi gayet hoş bir karışım.

 

10) Limon Yeşili

Favorimi ise sona sakladım. Hepimizin bildiği gibi, herkesin zevkleri farklı olabilir. Mutfağınızı sıkıcı bir ortamdan çıkarıp ferah bir ortama dönüştürmek için renk değişimi en önemli faktörlerdendir. Bu yazımızdaki mutfak rengi fikirlerinden yola çıkarak hayalinizdeki mutfak tasarımınızı oluşturup yorum paneli ile bizlerle paylaşabilirsiniz.

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.