Tam Kıvamında Sütlaç Tarifi

Fırında Çöp Şiş Nasıl Yapılır?

Nohut Nasıl Haşlanır?

Kereviz Yemeği Nasıl Yapılır?

Adrenalin Severler İçin İnanılmaz 9 Tatil Yeri

Güncel 21 Haziran, 03:02'de eklendi

Adrenalin Severler İçin İnanılmaz yerler

Şezlongunda güneşlenirken içeceğini yudumlayanlar ya da adrenalini doruklarda tatmak isteyenler olarak turistleri 2 gruba ayırabiliriz. Adrenalin severler için dünyanın dört yanından yerleri sizler için derledik. Bakarken yüreğinizde hareketlenme olabilir.

 

1. Trolltunga – Norveç

Yükseklik korkularını yenerek muhteşem bir fotoğraf çekmek isteyenler soluğu burada alabilir. Deniz seviyesinden 604 metre yükseklikte olan bu yer sadece seyir amaçlı değil, atlamak içinde çok fazla tercih ediliyor.

 

2. Kjerag Platosu (Norveç)

Dengesini ölçmek isteyenler için heyecan dolu ve harika bir deneyim olabilir. Tırmanma ekipmanı olmadan da çıkabileceğiniz iki kaya arasına sıkışmış kayacın altındaki yükseklik 1,110 m (3,640 ft) ‘dir. Burada durmak için  büyük bir cesaret gerekiyor.

 

3. Devil’s Pool (Güney Afrika)

Sıradan bir havuzda yüzmek istemeyenlerin tercih ettiği bir havuz. Ünlü Victoria Şelalesi‘nin bitişiğinde duran doğal bir havuzdur. Bu havuzun genişliği 1,800 m (5,905 ft),  yüksekliği ise 108 m (354,3 ft)‘ dir. Turistler Eylül-Aralık gibi su seviyesinin düştüğü bu mevsimlerde gelmeyi tercih ederek düşme korkusu olmadan rahatça yüzebilirler.

 

4. Köpekbalıkları ile dalmak (California, Bahamalar, Küba, Avustralya)

Adrenalini ikiye katlayarak köpek balıklarıyla yüzmek isteyenler de olabilir. Saygı duymak lazım.

 

5. Cam merdiven (Çin)

Hunan‘ın Çin eyaletinde bulunan bu yolun adı “The Coiling Dragon” olarak geçiyor ve 1.4 km‘ lik bir yükseklikte dağı çevreliyor. Ayrıca 99 kavise sahip. İnanılmaz yükseklikten yürüme hayali olanlar için ideal bir yer.

 

6. Gökyüzünde Hamak (Alpler)

İtalyan Alpleri‘nin  her yıl düzenlediği bu sıradışı festival Monte Piana kanalı boyunca insanlar uzanan halatlardaki hamakta yatıyor. Yerden 100 metre yükseklikte olan hamaklarda bol adrenalinli anlar yaşanıyor.

 

7. Su kaydırağı (Brezilya)

Guinness Dünya Rekorları‘na giren “Beach Park” eğlence kompleksinde yer alan bir su kaydırağıdır. 41 metre yüksekliğe sahip bu kaydırağın adı ise “Insano”dur. Yaklaşık 15 katlı bir binaya eş değer bir yüksekliğe sahip olan bu kaydıraktan iniş 4-5 saniye sürmekte olup hızı ise ortalama 105/ km saat e denktir. Hız tutkunları için ideal bir yer.

 

8. Volkan sörfü (Nikaragua)

Sıradışı bir sörf arayanlar için  volkan sörfü. Yanardağa tırmandıktan sonra ince bir tahta parçası ile aşağıya inerler. Sörfün tehlikeli yanı ise; küllerden oluşan yanıklar, gaz yüzünden zehirlenmeler, sert düşmeler olarak sıralanabilir. Ancak korunma donanımları kullanıldığı takdirde bunların hiçbiri olmayacaktır.

 

9. Denizanası Gölü (Palau)

2 milyon kadar deniz anasının bulunduğu bu göl, turistlerin ve dalgıçların gözdesi olmaktadır. Bazı insanlar deniz analarıyla beraber yüzmenin ayrı bir keyif verdiğini söylemektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Tam Kıvamında Sütlaç Tarifi

Tam Kıvamında Sütlaç Tarifi

0
0
17 Aralık, 00:04
Kabızlık Nasıl Geçer?

Kabızlık Nasıl Geçer?

0
0
17 Şubat, 21:55
3 2 1 Poğaça Tarifi

3 2 1 Poğaça Tarifi

0
0
23 Kasım, 20:36
Fırında Köfte Patates Tarifi

Fırında Köfte Patates Tarifi

0
0
22 Kasım, 17:50
Tahinli Kurabiye Tarifi

Tahinli Kurabiye Tarifi

0
0
22 Kasım, 16:37
Kabak Nasıl Haşlanır?

Kabak Nasıl Haşlanır?

0
0
13 Ağustos, 12:00
Fırın Poşetinde Tavuk Baget Tarifi

Fırın Poşetinde Tavuk Baget Tarifi

0
0
11 Ağustos, 11:36
Kediler Mamasını Neden Örter?

Kediler Mamasını Neden Örter?

0
0
28 Haziran, 22:38