Tam Kıvamında Sütlaç Tarifi

Fırında Çöp Şiş Nasıl Yapılır?

Nohut Nasıl Haşlanır?

Kereviz Yemeği Nasıl Yapılır?

Altın Hesap Nedir, Nasıl Açılır?

Ekonomi 17 Ocak, 00:06'de eklendi

Altın Hesabı Nedir?  Nasıl Açılır?

 

Altın Hesabı Nedir? Bankalar tarafından yatırımcıların biriktirmiş altınlarından kar elde etmek, altın birikimlerini arttırmaya yönelik açılan hesaplara altın hesabı deniyor. Yatırımcıların önemsendiği kadar piyasalarında önde gelen yatırım tercihleri arasında altın hesap yerini alıyor.

 

Altın Hesabı Nedir?

 

Altın Hesap Neleri Kapsar?

Standart yatırımcıların kar elde etmek amaçlı altın hesaplarına, platin, çeyrek, cumhuriyet gibi kuyumcu malzemesi olarak kabul edilen ziynet eşyaların tamamıdır. Her türlü altın hesabını bankalara başvuruda bulunarak hesap açtırmaları mümkündür.

 

Altın Hesabı Nasıl Açtırılır?

Tüm il ve ilçelerde bulunan Bankalar genellikle şubeleri üzerinden çalışma saatlerinin bitimine kadar altın yatırımı yapmak isteyenlerin talebi doğrultusunda yatırımcıların altınlarını değerlendirmek kaydıyla fiyat biçiyorlar. Yatırmak istediği altının değerine göre altın hesabı oluşturulur.

 

Bankalar altın hesabı için faiz imkanlarını da yatırımcılarına beraberinde sunuyor. Yatırımcı altınlarını birikime çevirirken altınların toplam değeri üzerinden faiz sağlıyor. Banklar altın hesabı dışında yatırımcısına sağladığı olanaklar, fon hesapları, altın birikim hesabı gibi birçok çeşitli imkanı içinde barındırıyor. Yatırımcının tercihi doğrultusunda altın hesabı açılmış oluyor.

 

Altın Hesabının Avantaj Ve Dezavantajları Nelerdir?

Bankada altın hesabı açtıran yatırımcılar gram ve ayar cinsi bakımından altınlarını güvence altında saklama fırsatı buldukları bankalarda faiz geliri de kazanmış oluyorlar. Yastık altında saklanan altınlar altın hesabında asla zarar görmeden, endişe duymadan koruma imkanı sağlamış olurken, altınları üzerinden faiz geliri sağlanıyor. Yatırımcılar kasa bedeli için hizmet bedeli ödemeden altınlarını emniyete alıyorlar.

 

Dezavantaj olarak piyasada yüksek dalgalanma olduğu zaman bankada bulunan altın yatırımını bozdurmak istediğinde ciddi anlamda alış ve satış da yüksek fark ödemeleri gerekiyor. Mesela, altın hesabı kullanan yatırımcılar altın fiyatının yükselmesi ile gelir elde olanağı yakalıyor. Altın fiyatlarında düşüş olması altın hesabı bulunan yatırımcılar için zarar riski taşıyor.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Nohut Nasıl Haşlanır?

Nohut Nasıl Haşlanır?

0
0
20 Şubat, 15:06
Kereviz Yemeği Nasıl Yapılır?

Kereviz Yemeği Nasıl Yapılır?

0
0
20 Şubat, 14:29
Şehriyeli Yoğurt Çorbası

Şehriyeli Yoğurt Çorbası

0
0
20 Şubat, 13:41
Yalancı Kelle Paça Çorbası

Yalancı Kelle Paça Çorbası

0
0
24 Kasım, 18:00
İki Kişilik Pizza Hamuru Tarifi

İki Kişilik Pizza Hamuru Tarifi

0
0
15 Ağustos, 13:50
Çeyiz Hesabı Nedir?

Çeyiz Hesabı Nedir?

0
0
11 Ocak, 08:00