Tam Kıvamında Sütlaç Tarifi

Fırında Çöp Şiş Nasıl Yapılır?

Nohut Nasıl Haşlanır?

Kereviz Yemeği Nasıl Yapılır?

Bireysel Kredi Başvurusu Nedir? Nasıl Yapılır?

Güncel 30 Aralık, 23:47'de eklendi

Bireysel Kredi Başvurusu Nedir? Nasıl Yapılır?

 

Hayatın getirileri arasında pek çok insan zaman zaman borçlanabilmekte, geçim sıkıntısına düşebilmektedir. Pek çok insanın aldıkları maaşlar geçinmelerine yetmemektedir ve birtakım borçlar altına girebilmektedirler. Bazen de birtakım ihtiyaçlar için gerekli olan miktarlardaki paraları pek çok bankadan ihtiyaç kredisi yahut bireysel kredi adı altında temin etmek mümkün olabilmektedir. Pek çok ihtiyacınıza cevap verebilecek olan bireysel krediler pek çok bankanın size sunacağı hizmetten sadece bir tanesidir. Henüz hiç kredi kullanmamış olanlar bireysel krediler hakkında pek bilgiye sahip değillerdir. Siz de eğer paraya sıkıştıysanız yahut borçlarınız dağ gibi büyümeye devam ediyorsa yahut planlarınız için bir miktar toplu para gerekiyorsa bireysel kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. İş kurmak için yahut evlenmek için dahi bireysel kredilere ihtiyaç duyabilir ve alacağınız kredi ile pek çok işinizi halledebilirsiniz.

 

 

Bireysel Krediye Nasıl Başvurulur?

Bireysel kredi çekebilmeniz için en az 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor. Ardından sorgulanacak olan bir diğer husus da bir yerde sigortalı ve daimi çalışıyor olmanız gerektiğidir. Ayrıca bankaların kara listeleri vardır ki herhangi bir kredi yahut kredi kartı borcunuzu ödemeyi geciktirir yahut hiç ödeyemez duruma gelirseniz, icra yahut haciz işlemleri ardından kara listeye alınırsınız ve 5 yıl kredi ve kredi kartı kullanmak gibi bankacılık işlemlerinden faydalanamazsınız. Bu kara listede adınızın olmaması da bireysel kredi alabilmeniz için gereken bir etkendir. Bir de kredi notunuz çok önemlidir. 1500’ e kadar olan kredi notunuz varsa, bankalar size güvenle kredi verebilmektedir. Kredi notunuzun yüksek olması; faturalarınızın, borçlarınızın, bankacılık ürünlerine olan ödeme şekillerinizin düzenli olmasına bağlıdır.

 

Tüm bu koşulları sağladıktan sonra herhangi bir bankaya gelir belgenizi ve kimliğinizi sunarak bireysel kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Gelir belgeniz sizin düzenli ve garanti bir işte çalıştığınızı da belgelemelidir. Yeni işe girenler için bankalar kredi vermeyi henüz kabul etmemektedirler. Gelir belgesi ve kimliğinizin yanı sıra bankalar sizden ikametgah belgenizi ve evinize ait elektrik, su faturalarınızı da isteyebilmektedir. Tüm bu belgeleri sunarak gerekli tüm koşulları taşıdığınızı beyan ederek, tüm bankalardan istediğiniz miktarda bireyse kredi çekebilirsiniz.

 

Böylece bankaların çok çabuk onaylayacağı bu bireysel kredi ile ihtiyaçlarınızı giderebilir ve borçlarınızı kapatabilirsiniz. Dilerseniz bir araba alabilir, dilerseniz de evlenebilir yahut evinizin eşyalarını yenileyebilirsiniz. Borçlarınız varsa bankalardan alacağınız bir miktar bireysel kredi ile bu borçlarınızı kapatabilirsiniz. Oldukça uygun faizlerle ve dilediğiniz taksit miktarlarınca kredi kullanabilirsiniz. Kullanacağınız kredinin aylık geri taksit ödemeleri de maaşınızdan kesilebilmektedir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Tam Kıvamında Sütlaç Tarifi

Tam Kıvamında Sütlaç Tarifi

0
0
17 Aralık, 00:04
Kabızlık Nasıl Geçer?

Kabızlık Nasıl Geçer?

0
0
17 Şubat, 21:55
3 2 1 Poğaça Tarifi

3 2 1 Poğaça Tarifi

0
0
23 Kasım, 20:36
Fırında Köfte Patates Tarifi

Fırında Köfte Patates Tarifi

0
0
22 Kasım, 17:50
Tahinli Kurabiye Tarifi

Tahinli Kurabiye Tarifi

0
0
22 Kasım, 16:37
Kabak Nasıl Haşlanır?

Kabak Nasıl Haşlanır?

0
0
13 Ağustos, 12:00
Fırın Poşetinde Tavuk Baget Tarifi

Fırın Poşetinde Tavuk Baget Tarifi

0
0
11 Ağustos, 11:36
Kediler Mamasını Neden Örter?

Kediler Mamasını Neden Örter?

0
0
28 Haziran, 22:38