Tam Kıvamında Sütlaç Tarifi

Fırında Çöp Şiş Nasıl Yapılır?

Nohut Nasıl Haşlanır?

Kereviz Yemeği Nasıl Yapılır?

Çekici Görünmenizi Sağlayacak Stil Önerileri

Moda 2 Ocak, 04:15'de eklendi

Çekici Görünmenizi Sağlayacak Stil Önerileri

 

Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalarda, çekici görünmenin ilk kurallarından birinin özgüven diğerinin ise pozitif olmaktan geçtiği sonucuna varılmıştır. Pozitif birinin yaptığı en doğal şey gülümsemek ise öz güvene sahip birinin de kendinden emin olması gerekir. Bir manken kadar düzgün fiziğiniz olsun veya üzerinizde en şık kıyafetler olsun, özgüveninizi yansıtamadıktan sonra çekici olamazsınız. Stil denince akla ne kadar giyim de gelse de stil bir kişinin üslup ve tarzını yansıtmasıdır. İşte sizi çekici kılacak stil önerileri…

 

1. Yerine Göre Giyinin

Bir spor müsabakasına topuklu ve mini eteğinizle giderseniz çekici olmaktan çok komik olabilirsiniz. Veya cenazeye uçuş uçuş yazlık mini elbisenizle gidince hoş karşılanmayacaktır. Farklı olmak istiyorsanız operaya yırtık kotunuzla gidin ama çekici stil olmayacaktır.

 

2. Vücudunuza Göre Giyinin

Vücut tipinizi tanıyın, saklamanız veya ön plana çıkarmanız gereken yerlerinizi bilin. Bacaklarınız kalın ise sırf moda diye mini etek giymek zorunda değilsiniz. Kiloluysanız, v yaka tercih edin, hem zayıf gösterecektir hem de şık bir dekolteniz olacaktır. Güzel yanlarınızı ön plana çıkardığınız sürece daha fazla iltifat alacaksınız ve özgüveniniz ışıldayacak, bu da sizi daha çekici gösterecektir.

 

3. Dekolteniz Vücudunuza Göre Olsun

Çekici görünmenizi sağlayacak stil önerileri denince akla tabii ki dekolte gelecektir. Harika bacaklarınız var ise bunu göstermekten çekinmeyin, sırtınız dikkat çekici ise bunu gösteren. Önemli olan klâsınızı ortaya koyarak gösterilen dekoltelerdir, unutmayın dekolte amacını aştığı zaman çekici olmaktan çok itici olabilir.

 

4. Topuklu Ayakkabı Candır

Ne denirse densin, topuklu ayakkabı en kadınsı gösteren şeylerin başında gelir. Çekici denince akla ince topuklu bir ayakkabının gelmemesi imkânsızdır. Stil önerileri listesinin en önemlisi bu olsa da, buza yeni çıkmış penguen yavrusu gibi yürüyorsanız çekici olmayacağınız kesindir.

 

5. Stil Sahibi Olmak Bir Bütündür

Uzmanlara göre doğal olarak salınmış, bakımlı saçlar bir kadını çekici gösteren en önemli faktörlerden biri. Yüz tipinize göre kesilen bir saçın mucizeler yaratacağına emin olun. Temiz ve bakımlı görünen saçların ne kadar çekici olabileceğine inanamazsınız. Ayrıca stil sahibi olmak için güzel kokun. Kötü kokan birinin çekici bulunması söz konusu bile olamaz. Koku insan beyninde en fazla hafızaya sahip veridir. Çekiciliğinizi unutulmaz kılmak istiyorsanız güzel kokun. Kendinize en uygun kokuyu bulup, bunu imzanız haline getirin. Fakat yine de unutmayın, gülümsemeniz en güçlü silahınızdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.