Tam Kıvamında Sütlaç Tarifi

Fırında Çöp Şiş Nasıl Yapılır?

Nohut Nasıl Haşlanır?

Kereviz Yemeği Nasıl Yapılır?

Doğru Yaptığımızı Sandığımız 6 Alışkanlık

Kadın, Yaşam 28 Ocak, 08:00'de eklendi

 

Rutin yaptığımız şeyler aslında çok sıradan ve ufak tefek şeyler. ama doğru mu yanlış mı uyguladığımızdan emin bile değiliz. Hayatımızda her gün yaptığımız küçük hataları olumlu şekilde değiştirmek için çorbada bizim de tuzumuz olsun dedik. Umarım bu şekilde uygulayıp faydasını görürsünüz.

 

1  Duşta fazla sabun kullanmak

Yaş ilerledikçe vücudumuzda daha kuru bir yapıya sahip olur. Özellikle duş jellerinden kaçınmak gerekir. İçerisinde bulunan katlı maddeleri cildinizi tahriş ederek alerjiye kadar sebep olabilir. Çok fazla kullanılan duş jeli ve sabun ciltteki yağı alır ve egzama gibi deri hastalıklarına yol açabilir. Doğal sabunlar tercih edin ve onu da gerekli alanlara uygulayın.

2. Makarna suyuna yağ eklemek

Birçoğumuz makarnanın yapışmaması için kaynayan suyuna yağ koyarız. Aslında bu doğru değildir. Birbirine yapışmayan harika bir makarna için yalnızca doğru miktarda su kullanılması yeterli olacaktır. Makarna pişerken içine yağ ilavesi,  hazırladığınız sosun makarnaya işlemesini engeller. Bu da pek lezzetli bir durum olmayacaktır.

 

3. Göğüsten nefes almak

Doğru bir nefes göğüsten değil diyaframdan alınmalıdır. Böylelikle stresten daha uzak durmanıza yardımcı olur. Ağrılarınıza iyi gelir ve düşük kan basıncınızı dengeler. Kesinlikle diyaframdan nefes almanız sağlığınız için oldukça olumlu etki sağlayacaktır. Bunu alışkanlık haline getirin.

 

4. Dişleri yatay fırçalamak

Dişlerinizi yatay fırçalamak tortuları dişlerinizin arasına toplayacaktır. Doğru fırçalama yöntemi kısa ve dikey şekilde olmalıdır. Uygun fırçalama süresi 2- 3 dakikadır.

 

5. Isınma hareketi yapılmadan egzersize başlamak

Mola vermeden ve ısınma hareketi yapmadan başlanan egzersiz oldukça zararlıdır. Vücudunuza zarar vermemek için yaralanmaları engellemek için ısınma hareketleri kesinlikle yapılıp egzersize başlanmalıdır.

 

 

6. Telefonunuzu nemden koruyun

En büyük hatalarımızdan biri telefonumuza yeterince iyi davranmamak. Uzun ömürlü olabilmesi için yapmamız gereken çok basit. Duş alırken veya sahilde denize girdiğinizde telefonunuzu nemden ve sudan korumak için kamufle edin.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.