Tam Kıvamında Sütlaç Tarifi

Fırında Çöp Şiş Nasıl Yapılır?

Nohut Nasıl Haşlanır?

Kereviz Yemeği Nasıl Yapılır?

Dünyadaki En Gizemli ve Tehlikeli 8 Yer

Güncel, Yaşam 24 Ocak, 19:00'de eklendi

 

Cesaretiniz varsa ve korkum yok diyorsanız bu yerler tam da size göre.

1. Japonya- İntihar Ormanı

Japonya’da Honshu adasında bulunan Aokigahara Ormanı‘nın takma adıdır. İntihar Ormanı, intihar etmek isteyen insanların tercih ettiği bir ortamdır.  Japon mitolojisiyle bağdaşarak iblislerin ve hayaletlerin temsil ettiğine inanılır. San Francisko‘daki Golden Gate köprüsünden sonra dünyada tercih edilen 2. meşhur intihar yeridir. Ormanın girişinde ‘Hayatınız, ailenin paha biçilmez armağanıdır. Ailenizi düşünün. – 22-0110 bizi arayın. ‘ gibi bir uyarı yazısı bulunmaktadır.

 

 

2.  İtalya – Terk Edilmiş Psikiyatri Hastanesi

Önceden psikiyatri hastanesi olarak işlevde olan bina,  şimdilerde görsel sanatçı Herbert Baglione tarafından şaheser haline getirilmiştir. Görselde görmüş olduğunuz gibi hastaların gördükleri işkence ve yaşadıkları atmosferi en iyi figürler halinde ifade etmiştir.

 

 

3. Brezilya- Yılan Adası

Dünyanın en tehlikeli adası denilebilir. Ada tamamen orman şeklindedir ve yılanlarla kaplıdır. Kayalıklar 200 metre yüksekliğindedir ve metrekare başına 5-6 yılan düşmektedir. Tehlikeli ve ölümcül zehir akıtan yılanların bulunduğu bu adaya Brezilya yetkilileri girişi yasaklamıştır. Ancak buna rağmen birçok ölüm hikayelerini hatırlamak mümkündür.

 

 

4. Flipinler – Tabut Asma

 

Burası Flipinler‘de bulunan Luzon Adasındaki küçük bir köy. Uçurumun kenarından asılan tabutlar, Flipinlilerin batıl inançlarına göre ölen kişinin bedeni ne kadar yüksekte olursa o kadar huzur bulur. Ruhun cennete kadar erişebileceği düşünülür.

 

5.  ABD – Tamamlanmamış Cincinnati Metro

1884 yılında yapımı Cincinati’de başlatılmıştır.  Aşırı korkunç görünen bu metro 1925 yılına kadar 16 km kadar demiryolu döşenmiş ve yarım bırakılmıştır. Yılda iki kez terk edilmiş metro turları düzenleniyor ve birçok insan bu tünellerde tek başına dolaşmayı tercih ediyor.

 

6. Prag, Çek Cumhuriyeti – Eski Yahudi Mezarlığı

 

Neredeyse 400 yıl boyunca bu mezarlıkta cenaze törenleri gerçekleşmiştir. Bu küçük araziye yaklaşık 100.000 kişi gömülmüştür. Mezar arazisinde yaşanan yükseltilerle mezar taşları kaybolmuştur. Toprağın zamanla azalmasıyla mezar taşları tekrar ortaya çıkmıştır. Bu oldukça ürkütücü bir durumdur.

 

7. Fransa Yeraltı Mezarları

 

Birçok kaynağa göre uzunluğu 187 – 300 km arasındadır. 6 milyon insan kalıntısı 18. yüzyıldan bu zamana kadar burada bulunmaktadır.

 

8. ABD – Centralia, Pennsylvania

ABD’nin Pennysylvania eyaletinde bulunan Centralia‘da yaklaşık 50 yıl önce meydana gelen, ve günümüze kadar uzanan yeraltı yangını yaşanmaktadır. Yaşanan bu yangın kasabayı ölü şehir haline getirmiştir. 1960’larda 5.000 kişinin yaşadığı bu yerde, 2012’deki nüfus sayısı yalnızca 7’ye düşmüştür. Günümüzde ise 4 kişi yaşamaktadır. Gerçekten enteresan ve korkunç bir durum. Korku oyunlarının en iyileri arasında olan “Silent Hill” bu yaşanan durumu çok iyi konu edinmiştir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Tam Kıvamında Sütlaç Tarifi

Tam Kıvamında Sütlaç Tarifi

0
0
17 Aralık, 00:04
Kabızlık Nasıl Geçer?

Kabızlık Nasıl Geçer?

0
0
17 Şubat, 21:55
3 2 1 Poğaça Tarifi

3 2 1 Poğaça Tarifi

0
0
23 Kasım, 20:36
Fırında Köfte Patates Tarifi

Fırında Köfte Patates Tarifi

0
0
22 Kasım, 17:50
Tahinli Kurabiye Tarifi

Tahinli Kurabiye Tarifi

0
0
22 Kasım, 16:37
Kabak Nasıl Haşlanır?

Kabak Nasıl Haşlanır?

0
0
13 Ağustos, 12:00
Fırın Poşetinde Tavuk Baget Tarifi

Fırın Poşetinde Tavuk Baget Tarifi

0
0
11 Ağustos, 11:36