Tam Kıvamında Sütlaç Tarifi

Fırında Çöp Şiş Nasıl Yapılır?

Nohut Nasıl Haşlanır?

Kereviz Yemeği Nasıl Yapılır?

Dünyanın En Tehlikeli 9 Yolu

Güncel 30 Mayıs, 10:00'de eklendi

Bu yollarda seyahat etmek yürek ister desek yeridir. Dünyanın en tehlikeli yollarını sizler için derledik.

1. Bulutların Eğimi – Arjantin

Bu demiryolu seyahati 217 kilometre (134.8 mil) uzunluğundadır. Geçtiği bazı bölümler o kadar yüksektir ki tren bulutların arasında kaybolur ve bu yüzden “bulutların eğimi” adını almıştır.

 

2.  Skippers Canyon Yolu- Yeni Zelanda

Sayısız uçurumlar, yolun aniden daralması, fazlasıyla dik inişlerde ani virajlara sahip olan bu yol tüm tehlikelere açıktır. Araba kiralama şirketleri bu yolu kullanacak olanlara sigorta sağlamazlar.

 

3. Tianmen Dağı Yolu – Çin

11 kilometre uzunluğunda olan bu yolda 99 keskin viraj bulunmaktadır. Tehlikeli virajları ve aşırı dar yapısıyla tüm sürprizlere açık olan bu yolda sürücülerin çok dikkatli olması gerekmektedir. Tianmen Dağı turistler tarafından çok fazla ilgi gören bir yerdir. Bu dağın yüksekliği 11.279 metredir. Bu dağa ulaşmanın başka bir yolu daha vardır o da 7.455 metre uzunluğuyla bilinen dünyanın en uzun teleferiğidir.

 

4. Hindistan – Pamban Demiryolu Köprüsü

Pamban Köprüsü, Hindistan’ı adalara bağlıyor. Rüzgar hızı 55 km/ saati geçtiğinde trenler tehlike sinyallerini alıyor. Bu gizemli  köprü 1964 yılında Palk Boğazı’nın şiddetli rüzgarları tarafından yok edilmiştir.

 

5. Şeytan Burnu Demiryolu, – Ekvador

Şeytan Burnu demiryolu yaklaşık 800 metre yüksekte olup aynı ismi taşıyan kayanın üzerine inşa edilmiştir. Yakın tarihlere kadar turislerin vagonların açık yerlerine çıkması izin verilmekteyken bugün yasaklanmıştır.

 

6. Meaklong Demiryolu Pazarı – Tayland

Burası standart bir pazar yeri gibi görünse de ani bir tren sesiyle “ölüm pazarı” olarak adlandırılabilir. Pazardaki satıcılar 15 km/ saatlik hızda elen treni duydukları anda tüm mallarını sırtlanıp birkaç saniyede geriye çekmektedirler.

 

7. Yungas Yolu – Bolivya

Bu yol Coroico ve Bolivya‘nın La Paz kentini birbirine bağlar. Deniz seviyesinden 3.300 m. yükseklikten inmektedir. Yol çok dardır buna rağmen kamyon gibi büyük araçlar bile yan yana geçmeyi başarabilmektedir.

 

8. Eyre Otoyolu – Avustralya

Eyre otobanına baktığınızda tehlikeli olduğunu aklınızdan bile geçirmezsiniz. 1,600 kilometre uzunluğundaki bu yol monoton manzarası sebebiyle sürücüleri uykuya hipnoz ederek bu sebepten çok sık kazalarla karşılaşılmaktadır.

 

9. Guoliang Tüneli – Çin

Guoliang Tüneli uzunluğu yaklaşık 1,2 kilometredir ve kendi adını taşıyan köye gitmektedir. Bir dağ yoluyla inşa edilen bu yolu 1970 yılında köy sakinleri kendi elleriyle yapmıştır. Genişliği 4 metre olan tünelde sürücülerin çok dikkatli olmaları gerekmektedir.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Tam Kıvamında Sütlaç Tarifi

Tam Kıvamında Sütlaç Tarifi

0
0
17 Aralık, 00:04
Kabızlık Nasıl Geçer?

Kabızlık Nasıl Geçer?

0
0
17 Şubat, 21:55
3 2 1 Poğaça Tarifi

3 2 1 Poğaça Tarifi

0
0
23 Kasım, 20:36
Fırında Köfte Patates Tarifi

Fırında Köfte Patates Tarifi

0
0
22 Kasım, 17:50
Tahinli Kurabiye Tarifi

Tahinli Kurabiye Tarifi

0
0
22 Kasım, 16:37
Kabak Nasıl Haşlanır?

Kabak Nasıl Haşlanır?

0
0
13 Ağustos, 12:00
Fırın Poşetinde Tavuk Baget Tarifi

Fırın Poşetinde Tavuk Baget Tarifi

0
0
11 Ağustos, 11:36
Kediler Mamasını Neden Örter?

Kediler Mamasını Neden Örter?

0
0
28 Haziran, 22:38