Tam Kıvamında Sütlaç Tarifi

Fırında Çöp Şiş Nasıl Yapılır?

Nohut Nasıl Haşlanır?

Kereviz Yemeği Nasıl Yapılır?

Elma Sirkesinin Faydaları Nelerdir?

Yaşam 26 Aralık, 17:25'de eklendi

Merhaba hepimizin bildiği gibi geçmişten bugüne gelen özellikle aile büyüklerimizden öğrendiğimiz gibi doğal yöntemlerin cilde faydalarıyla sıkça karşılaşmaktayız. Elma sirkesinin faydalarından bu yazımızda bahsettik.

Elma sirkesinin cildimize iyi gelen yönlerinden bahsedelim.
1- İltihaplı sivilceleri kurutur. En aza indirir.
2-Yüzümüzde oluşan güneş lekelerini yok eder.
3-Sivilce lekelerini azaltır.
4-Cildi siyah noktalardan arındırır.
5-Işıltılı ve taze bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.

 

Uygulama;

Bir kase içine bir tatlı kaşığı elma sirkesini dökelim. Cildiniz çok hassas yapıya sahipse elma sirkesini bir miktar suyla inceltelim. Elde ettiğimiz karışımı pamuk yardımıyla ufak halkalar halinde masaj yaparak yüzümüze sürelim. Bu uygulamayı her akşam yatmadan önce yapalım. Sabah ılık su ile güzelce yıkayalım. 2-3 hafta sonra cildinizdeki değişimi lekelerin gittiğini, sivilcelerinizin en aza indiğini göreceksiniz.

 

Elma Sirkesinin Faydaları

Bir de elma sirkesinin zayıflamaya yardımcı yönünden bahsedelim.

Yine az çok bildiğimiz gibi sabah aç karınla ılık suyun vücuda iyi geldiğini hepimiz duymuş hatta birçoğumuz uygulamışızdır.
Bir de benimde sık uyguladığım ılık sudan zenginleştirici bir karışım elde edelim.
Sabahları aç karınla 2 çorba kaşığı elma sirkesi içtiğinizde vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olduğunu göreceksiniz. Ama tadı yoğun gelecek olursa bir bardak ılık suyun içine 2 çorba kaşığı elma sirkesi karıştırırsanız inceltilmiş karışımı daha rahat içebilirsiniz. Ilık suyla beraber vücudunuz hem yağları daha kolay eritecek hem gün içerisinde tükettiğiniz besinlerde hazımsızlık problemi çekmeyecek sindiriminiz daha kolay olacak. 2 ya da 3 hafta uyguladıktan sonra cildinizdeki iyi giden hızlı değişimi farkedeceksiniz.
Cildinizi sevin ona iyi davranın.:)

 

 

Kaynak: Devahaber
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.