Tam Kıvamında Sütlaç Tarifi

Fırında Çöp Şiş Nasıl Yapılır?

Nohut Nasıl Haşlanır?

Kereviz Yemeği Nasıl Yapılır?

Ev Almak İçin Ne Kadar Peşinat Gerekli?

Ekonomi 9 Ocak, 20:00'de eklendi

Ev Almak İçin Ne Kadar Peşinat Gerekli?

 

Ekonomik olarak gelişen ülkemiz başta olmak üzere çeşitli alanlarda gelişmeler görülüyor. Özellikle ülke ekonomisi için büyük bir pay olan inşaat sektöründe meydana gelen yatırımlar birçok alanda ülke ekonomisine katkı sağladığı biliniyor. Elbette bu inşaat sektörünün gelişme göstermesinde ülke vatandaşlarının da katkıları bulunuyor. Bu katkılar temelde taşınmaz satın alınarak yapıldığı bilinir.

 

Özellikle bu alanda ülkemizde bankacılık sektörü ile birlikte hareket eden ve ortak bir ekonomik program dahilince faaliyetlerini sürdüren inşaat sektöründe yatırımların başını konut satışları çektiği bilinir.

 

Konut Satışlarında Bankaların Önemi

Günümüzde birçok insan kira ödemek yerine kira miktarınca sabit ödeme yaparak el almayı planlıyor. Bu açıdan son zamanlardaki inşaat sektöründe meydana gelen gelişmeler ile birçok merkezde binlerce konut yapılarak satışa çıkartılmıştır. Bu satışa çıkartılan konutları almak isteyen birçok insan belirli bir parayı biriktirdikten sonra geri kalanı için bankaların kapısına gitmeyi tercih ediyorlar. Bu açıdan belirli bir peşinatın hazırlanması durumunda konut kredileri ile kira öder gibi ev sahibi olunabilir.

 

 

Konut Kredisi Özellikleri

Ülkemizde bankacılık alanında faaliyet gösteren birçok kurum ve kuruluş çeşitli oranlarda faiz ile birlikte vade uzunlukları ile insanlara konut kredisi sağlamaya devam ediyor. Bu açıdan düşük faiz ve uzun vade mantığı ile konut kredileri son yıllarda büyük bir artış ile talep ediliyor.

 

Elbette konut kredisi talep eden kişiler bazı kriterleri yerine getirmeleri gerekiyor. En önemli sorun konut bedelinin tespit edilmesi. Konut bedeli tespiti için banka yetkilileri kredi çekilecek konut içi fiyat araştırması yapar. Bu belirlenen fiyatın sadece %80 oranına kadar olan miktarı konut kredisi olarak verebilir. Bu kanunen belirlenen sınır olarak bilinir. Konut bedelinin %20 si ise konut almak isteyen kişi veya kurum tarafından peşin olarak ortaya koyulması gerekir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Nohut Nasıl Haşlanır?

Nohut Nasıl Haşlanır?

0
0
20 Şubat, 15:06
Kereviz Yemeği Nasıl Yapılır?

Kereviz Yemeği Nasıl Yapılır?

0
0
20 Şubat, 14:29
Şehriyeli Yoğurt Çorbası

Şehriyeli Yoğurt Çorbası

0
0
20 Şubat, 13:41
Yalancı Kelle Paça Çorbası

Yalancı Kelle Paça Çorbası

0
0
24 Kasım, 18:00
İki Kişilik Pizza Hamuru Tarifi

İki Kişilik Pizza Hamuru Tarifi

0
0
15 Ağustos, 13:50