Tam Kıvamında Sütlaç Tarifi

Fırında Çöp Şiş Nasıl Yapılır?

Nohut Nasıl Haşlanır?

Kereviz Yemeği Nasıl Yapılır?

Evde Doğal Yöntemlerle Saç Rengi Nasıl Açılır?

Kadın 29 Ocak, 23:23'de eklendi

Evde Doğal Yöntemlerle Saç Nasıl Açılır? Saç Boyası Nasıl Akıtılır?

 

Birçoğumuz şaçlarımızda istediğimiz renge ulaşamayız. Kuaföre gittiğimizde tarif ettiğimizle ortaya çıkan sonuç bizi oldukça hayal kırıklığına uğratır. Ya da evde boyanan saçlarda boyanın kapak fotoğrafındaki renkle gerçeği uyuşmaz. Tekrar kuaföre gidip kimyasal maddelere maruz kalmadan saçlarınızı doğal yöntemlerle açmak mümkün. Evde doğal yöntemlerle saç rengi açma ve saçtaki boyayı akıtma tüyolarını sizler için araştırdık. Umarım uygulayarak istediğiniz sonuçları elde edebileceksiniz.

 

Evde Doğal Yöntemlerle Saç Açma

Limon ile Saç Açma

limon

Limon ile saç boyasını akıtma işlemi limonun içerdiği asit sayesinde oldukça etkili bir yöntemdir. 1 bardak limon suyunu 1 bardak su ile karıştırıp saçlarınızı durulayın. Yaklaşık yarım saat güneşte bekleyin. Eğer çok açılmasını istemiyorsanız güneşte beklemeden kapalı bir ortamda yarım saat kadar bekleyip öyle durulayın. Saçlarınızın 1, 2 ton açıldığını göreceksiniz. Bu işlemden sonra saçlarınıza bakım yapmayı unutmayın.

 

 

Sıcak Su ile Saç Açma

 

Kuaförden yeni çıkan koyu saçlarınızı her duş almada sıcak su ile durulayın. Böylelikle saç gittikçe açılacak, boya daha kolay akacak ve doğal görünüme kavuşacaktır.

 

 

Papatya Suyu ile Saç Açma

En çok bilinen, duyulan ve uygulananlar arasındadır. Papatyaları kaynatarak suyunu saçınıza uygulayıp güneşte bekletin. Ya da eczanelerde hazır satılan papatya sularında da temin edebilirsiniz. Bu yöntem özellikle boyanmamış saçlara uygulandığında fazlasıyla doğal ışıltılar ve sarı tonlarının ortaya çıktığını göreceksiniz.

 

 

Karbonat ile Saç Açma

 

Karbonatı; zayıflamada, diş temizleme etkisinde ve cilde iyi gelen daha birçok özelliği ile az çok tanıyoruz. Bir de saç açma etkisiyle tanışalım. Şampuanınızın içine 3 kaşık karbonatı atıp saçlarınızı köpükleyin. 5-10 dakika o şekilde bekletin ve durulayın. Saçtaki boyanın akma özelliğinde etki sağladığını göreceksiniz.

 

 

Beyaz Sabun ile Saç Açma

Saç boyası akıtma özelliği olan beyaz sabunun koyu renkli saçları özellikle zifiri tonlardaki saçları bile kolayca akıttığı söyleniyor. Saçlarınızı güzelce köpükledikten sonra 3-4 dakika bekleyip durulayın. Sabunun saçta yarattığı kurutucu etkisini unutmamak lazım. Bunun için saçlarınızı kremlemeniz faydalı olacaktır.

 

 

Tarçın ile Saç Açma

2-3 kaşık saç kremi içine 4 kaşık tarçını atın ve karıştırın. İnce dişli bir tarak yardımıyla saçlarınıza iyice yedirin. Saçlarınızı gece yatmadan önce streç filme sarıp o şekilde uyuyun. Sabah yıkayıp güzelce durulayın. Yalnız bu da bilginiz dahilinde olsun saçlarda bakır ve kızıl tonlarını ön plana atan bir uygulamadır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Tam Kıvamında Sütlaç Tarifi

Tam Kıvamında Sütlaç Tarifi

0
0
17 Aralık, 00:04
2 Kişilik Kakaolu Islak Kek Tarifi

2 Kişilik Kakaolu Islak Kek Tarifi

0
0
14 Ağustos, 12:00
Mısır Nasıl Haşlanır?

Mısır Nasıl Haşlanır?

0
0
10 Ağustos, 12:00
Patates Kaç Dakikada Haşlanır?

Patates Kaç Dakikada Haşlanır?

0
0
8 Ağustos, 12:18
Kabak Yemeği Nasıl Yapılır?

Kabak Yemeği Nasıl Yapılır?

0
0
25 Haziran, 00:21
Kolay Yayla Çorbası Yapılışı

Kolay Yayla Çorbası Yapılışı

0
0
9 Haziran, 02:24