Tam Kıvamında Sütlaç Tarifi

Fırında Çöp Şiş Nasıl Yapılır?

Nohut Nasıl Haşlanır?

Kereviz Yemeği Nasıl Yapılır?

Evliliğinizi Korumanın 10 Yolu

Kadın, Yaşam 18 Ocak, 12:00'de eklendi

Evliliğinizi Korumanın 10 Yolu

 

Evlilik kurumunun ayakta kalabilmesi için; kurumun herhangi bir canlı gibi beslenmesi, bu kurumda bazı noktalara özen gösterilmesi, tabiri caizse evliliğin ihtiyaçlarının giderilmesi ve korunması gerekmektedir. Evliliğin ilk günleri, eşlerin birbirlerine güzel duygular beslediği, deyim yerindeyse cicim aylarıdır.

Erkek bayana karşı çok daha kibar davranır, kadın ise eşini etkilemek adına elinden geleni yapar. Ancak belli bir zaman aynı evde yaşamanın getirmiş olduğu rahatlıkla kadınlar kendilerini salmaya erkekler de eşlerine daha sert davranmaya başlar. İşte bu noktada çiftlerin problemleri başlar ve evdeki sevgi ve saygı ortamı kaybolur. Bu nedenle evliliği korumak için iki tarafa da bazı görevler düşmektedir.

 

1-Geçmişe Bir Sünger Çekin:

Evlenmeden önce ya da düğün sırasında yaşanan tatsızlıkları tekrar tekrar hatırlatmak, sürekli şikayet etmek, senin annen benim babam, senin kardeşin diye sızlanmak inanın sizi üzmekten başka bir işe yaramaz. Herkes kendi keyfine iken sizin onların yüzünden tartışmanız ne kadar yanlış öyle değil mi?

 

2-Birbirinize Sevginizi İfade Edin:

Eşinizi sevdiğinizi ona söylemekten asla çekinmeyin, sevginizi her fırsatta ifade edin. Sevdiğini söylemenin kimseye bir zararı olmaz bunu unutmayın.

 

3-Cinselliğe Özen Gösterin:

Evliliği ayakta tutan en önemli unsurlardan biri de hiç şüphesiz cinsel hayattır. Cinsellik konusunda çekimser kalmayın ve isteklerinizi dile getirin.

 

4-Ev içinde Sohbet Edin:

Sohbet ederek birbirinize daha çok yakınlaşır ve adeta dertleşmiş olursunuz. Bu da her iki tarafa da iyi gelecektir.

 

5-Eleştiri Yaparken Acımasız Olmayın:

Eşinizle ilgili bir eleştiri yaparken ölçülü davranın, onu rencide edici kelimeler kullanmaktan uzak durun. Böyle yaparak hiç bir sorunu çözemezsiniz.

 

6-Kesinlikle Birbirinize Zaman Ayırın:

Ne kadar yorgun olursanız olun, birbirinize zaman ayırmayı asla ihmal etmeyin. Sadece çocuklara, ev işlerine ya da arkadaşlarınıza değil, eşinize de mutlaka zaman ayırın.

 

7-Evliliğinizdeki Sorunları Başkaları İle Paylaşmayın:

Her evlilikte mutlaka sorun olur ve bu sorunları yalnızca eşler çözüme kavuşturabilir. Başkalarına bu problemlerimizi anlatmak, onlardan akıl almak, eşimizi üçüncü kişilere şikayet etmek hoş bir durum değildir.

 

8-Kavga Etmek Yerine Rahatsız Olduğunu Konuları Açıkça Söyleyin:

Rahatsız olduğunuz bir konuyu net bir şekilde eşinize söyleyin.

 

9-Şikâyet Etmeyin:

Sürekli bir şikayet hali negatif bir ortam yaratır.

 

10-Anlayışlı Olun:

Birbirinize karşı her zaman anlayışlı olmayı deneyin.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.