Tam Kıvamında Sütlaç Tarifi

Fırında Çöp Şiş Nasıl Yapılır?

Nohut Nasıl Haşlanır?

Kereviz Yemeği Nasıl Yapılır?

Facebook Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır?

Teknoloji 12 Temmuz, 21:44'de eklendi

Facebook bilgilerinizi girdikten sonra ana sayfa açılmaktadır. En üstte bulunan seçeneklere geldiğinizde aşağı doğru bakan ok şeklindeki işarete basmanız gerekir. Bastığınız zaman aşağı doğru çeşitli butonlar yer alacaktır. Bunlardan ‘Ayarlar’ butonuna basınız. Genel hesap ayarları sayfası açılacaktır. Sol tarafta en altta yer alan ‘Videolar’ butonuna basınız. Bastığınızda size ‘Video Ayarları’ sayfasını açacaktır. Bu sayfada isterseniz video kalitesini de ayarlayabilirsiniz. Videoları Otomatik Oynat yazısının yanındaki butonda ‘Varsayılan, Açık, Kapalı’ 3 tane seçenek bulunmaktadır. Eğer ‘Kapalı’ seçeneğini seçerseniz videoları otomatik oynatmayı kapatmış olursunuz. Böylece siz videoyu oynatmadan kendisi otomatik olarak oynamayacaktır. Ancak ‘Açık’ seçeneğini seçerseniz ana sayfada gezerken paylaşılan videolar otomatik olarak oynamaya başlayacaktır.

Cep telefonunda Facebook dan video izlemek şarjı azaltmaktadır. Bu yüzden otomatik video oynatma özelliğini kapalı tutmak avantaj sağlayacaktır. Facebook çoğu sosyal medya programlarından daha kullanışlı ve kolaydır. Yardım almak için Facebook’un yardım menüsünü kullanarak sıkça sorulan sorulardan aklınıza takılanları öğrenebilir ayrıca kolayca bilgi alabilirsiniz. Facebook birçok sosyal medya platformlarından daha çok kullanılmaktadır. Türkiye’de 10kişiden 9’unun Facebook hesabı vardır. Bütün dünyaya hızlı bir biçimde yayılmış ve hala da yayılmaya devam etmektedir. Dünya’da 2 milyardan fazla kişi Facebook kullanmaktadır.

Facebook’u Bu Kadar Yaygın Yapan Nedir?

Facebook yeni uygulamaları ve özellikleriyle sürekli kendini yenilemektedir. Bu yeni özellikleri sayesinde Facebook daha işlevsel bir hale gelmiş ve kendini yenilemiştir. Birçok sosyal medya platformlarında bulunan özellikler Facebook ta da vardır. Bütün programları tek tek cep telefonuna indirmek hem çok fazla yer kaplamakta hem de tek tek bakmak, çok zaman almaktadır. Ancak Facebook da bütün yenilikler bulunduğu için sadece Facebook hesabıyla diğer sosyal medya platformlarında bulunan uygulamalardan tek hesapla yararlanabilirsiniz. Facebook yeni uygulamalarını keşfetmek için sadece denemeniz yeterli olacaktır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.