Tam Kıvamında Sütlaç Tarifi

Fırında Çöp Şiş Nasıl Yapılır?

Nohut Nasıl Haşlanır?

Kereviz Yemeği Nasıl Yapılır?

Geçmişten Günümüze Tesla

Otomobil, Teknoloji 10 Ocak, 08:00'de eklendi

Geçmişten Günümüze Tesla

Tesla 2003 yılında hizmet vermeye başlamış elektrikli araç ve bu elektrikli araçların motor parçalarını üreten bir firmadır. Elektrikli araçlar konusunda bir ilke atan Tesla markası farklı modelleriyle günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Halk tarafından oldukça tutulan Tesla model elektrikli araçlar kısa zamanda odak noktası olmayı başarmıştır. Tesla bir Amerikan firmasıdır ve başlarda küçük tasarım ve elektrik ekibiyle işe başlamıştır. Araçların çok tutulmasından ve beğeniyle karşılanmasından sonra işleri büyütüp tüm dünya da ilgi gören geniş çaplı bir şirket haline gelmiştir.

 

Şirket ilk modeli olan Roadster modeli elektrikli aracını 2008 yılında piyasaya sürmüştür. Bu model beğeniyle karşılanıp çok sayıda kişi tarafından satın alınmıştır. Daha sonra firma Tesla serisinin 2 farklı modelini piyasaya sürmüştür ve sergilemiştir. İkinci model olan S Modeli tamamen tasarıma ve uygunluğa düşkünler için üretilmiştir. Sedan modeli olan ilk araçları her yönden tamamen elektrikle çalışır ve bu yüzden göz bebeği olmuştur. Amerikan firması Tesla bu modelle de kalmayıp Model X ile Model 3 araçlarını piyasaya sürmek için hazır hale getirmiştir. Örnek olanan sergilenen bu iki model halk tarafından oldukça beğeniyle karşılanıp uygun bütçeli olmasıyla da gönülleri fethetmeyi başarmıştır.

 

 

Tesla Donanım ve Diğer Özellikleri

Tesla sonraki iki adet elektrikli aracı için taleplere göz gezdirip üretime başlamıştır. Yeni yılın sonunda araçlarına kavuşmayı hedefleyen binlerce kişi bulunmaktadır. Tesla 2008 yılından beri toplam yetmiş bin araç üretip satmayı başarmıştır. Elektrikli olduğu için hızlı dolum ve şarj istasyonları da kurmayı ihmal etmemiştir. Donanım olarak spor görünümü ve elektrikli parçalarıyla bir ilke imza atmayı da başarmıştır.

 

Türkiye için Tesla

Tesla kısa zamanda tüm dünyada odak noktası olmayı başarmıştır. Şirketin CEO’su araçlarının uygun bütçeli ve şık donanımlı modeller üretmeyi başardıklarını dile getirmiştir. 2015 yılında Tesla Türkiye de bir ayak oluşturmuştur. Kasım ayından itibaren ‘Tesla Motorları Satış ve Hizmetleri Limited Şirketi’ olarak Türkiye pazarına da adım atmıştır. 2016 yılında araçlar için bulunması gereken hızlı dolum istasyonları kurmayı hedeflemiştir. Henüz bir gelişme olmamakla birlikte merak konusu olmaya devam ediyor.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.