Tam Kıvamında Sütlaç Tarifi

Fırında Çöp Şiş Nasıl Yapılır?

Nohut Nasıl Haşlanır?

Kereviz Yemeği Nasıl Yapılır?

Geleceğin Otomobili Tesla

Otomobil, Teknoloji 9 Ocak, 08:00'de eklendi

Geleceğin Otomobili Tesla Birçok İnsan Tarafından Tercih Edilmeye Başlandı

 

Ülkemizde ve dünyada gelişen ve yenilenen teknoloji ile birlikte özellikle otomotiv sektöründe yenilikçi firmalar yer almaya başlamıştır. Özellikle artık katı atıkların kullanıldığı otomotiv sektöründen yenilenebilir enerji kaynağı tüketen otomobillere doğru bir eğim yer almaya başlamıştır. Son olarak bu alanda araştırmalarına 2003 yılında başlayan TESLA Motor  firması birçok modelleri ile otomotiv üretimi konusunda araştırmalar yapmıştır.

 

Tesla İç Görünüm

 

Elektrikli Otomobile İhtiyaç Duyulması

Günümüzde yapılan araştırmalar ile yer altından çıkan katı atıkların kullanılarak içten yanmalı motorların ömrünün yakıtların bitmesinin ardından yerini daha farklı motorlara bırakması gerektiği belirlenmiştir. Bu amaçla yola çıkan TESLA motor şirketi elektrik enerjisine dayalı bir tüketim ile birlikte otomotiv sektöründe tam bir devrim meydana getirmiştir. Bu devrim ile birlikte artık kullanıcılar satın alacakları elektrik ile çalışan motorlu araçlar ile katı atıklara bağımlılığına son vermiştir.

 

Bu ihtiyacın ortaya çıkmasında en önemli neden ise dünya atmosferinin git gide egzoz gazlarından çıkan zararlı gazların sera etkisi meydana getirmesinden dolayı kaynaklanmaya başlamıştır. Bu etki ile birlikte yapılan değerlendirmeler neticesinde bu hızla gidilmesi durumunda atmosferde geri dönülemez bir zararın meydana gelmesinin önlenmesi gerekir. Bu ihtiyacın karşılanması ile birlikte elektrikli ihtiyacın ortaya çıkmasına neden olmuştur.

 

Tesla Model X

 

Tesla Motor’un Ortaya Çıkışı ve Üretimleri

Tesla Motor 2003 yılında kurularak araştırmalarına başlamıştır. Bu araştırmalar neticesinde halka arz edilen hisse senetleri ile birlikte finanse edilmeye başlanmıştır. Tesla motor ilk amacı ise elektrikli spor otomobilleri üretmektir. Fakat bu üretimin meydana gelmesinin ardından ihtiyaçlar doğrultusunda sedan otomobiller de üretilmeye başlanmıştır. İlk spor otomobil ise Tesla Roadster olarak üretmiştir. Daha sonra sedan modeli olan Model S olarak üretmiştir.

 

Bu modem tam bir lüks model olarak ortaya çıkar. Bunun yanında Tesla Motor elektrikli motor parçaları da üretmeye başlamıştır. Satış yaptığı elektrikli motorların bakımı ve yedek parça ihtiyacının karşılanması için satış yapın tüm ülkelerde bayilikler oluşturarak bu ihtiyacı karşılamaya çalışıyor. Bunun yanında Tesla Motor Model X ile birlikte Model 3 kategorisinde ürettiği ürünleri satışa çıkartmıştır.

 

Yapılan araştırmalara göre Tesla Motor 2008 yılından günümüzde kadar 70 bin adet otomobil üreterek elektrikli otomobil kategorisinde yollarda kullanılmaya başlanmıştır. Şirketin yönetim kurulu başkanlığını ise Elon Musk tarafından yönetilmektedir. Tesla Motorun üretmiş olduğu Model 3 olan elektrikli otomobili 2017 yılının sonuna doğru üretimine başlanacağı düşünülüyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.