Tam Kıvamında Sütlaç Tarifi

Fırında Çöp Şiş Nasıl Yapılır?

Nohut Nasıl Haşlanır?

Kereviz Yemeği Nasıl Yapılır?

Google Sıra Sorgulama Nasıl Yapılır?

Teknoloji 1 Ocak, 09:00'de eklendi

Google Sıra Sorgulama Nasıl Yapılır?

 

İnternet sitelerinin sahipleri ürettikleri internet içeriklerinin Google arama motorunda kaçıncı sırada olduğunu sürekli merak etmişlerdir. Bu durum sadece SEO ile ilgilenen değil hemen hemen web sitesi olan herkesin merak konusu haline gelmiştir.

 

 

Google Sıra Sorgulama Nasıl Yapılır?

 

Genel olarak Google sıra sorgulamaları bazı web siteleri üzerinden yapılmaktadır. Ancak bu sitelerin hizmetleri ya düşük limitli ya da ücretli olmaktadır. Durumun böyle olmasından kaynaklı web site sahipleri ücretsiz olan sıra bulucu programlara yönetilmiştir. Google sıra bulucu programları kullanmak oldukça kolay ve kullanışlı bir Google içinde yer aldığınız sırayı sorgulama aracı olabiliyor.

 

Google’da teker teker yüzlerce içeriğin içinde sıra sorgulamak bir hayli zaman alacaktır. Yazılan makalelerin ya da yüklenilen bir görselin kaçıncı sırada ve verilerin yer aldığı sitenin sıralamada kaçıncı sırada merak edilir. Gününüzde birçok kişinin kullandığı ve başarılar elde ettiği bazı bilgisayar yazılımları mevcut. Bunlardan en önemlisi ve en çok kullanılanı Free Monitor For Google’dır.

 

Peki, Bu Program Nasıl Kullanılır?

 

Bu programı kullanırken ilk yapmanız gereken işlem site adresinizi ve ülkenizi doğru ve eksiksiz bir şekilde girmenizdir. Hemen ardından siteniz için hangi keywodler ile arama yapılacak ve bunları dikkatli bir şekilde belirlemelisiniz. Gerekli keywordleri de girdikten sonra yapmanız gereken nokta depth ayarlamaktır. Depth diğer anlamıyla derinliği ifade eder. Google’ın görüntülediği bir sayfada kaç arama sonucu çıkması isteniyorsa depth kavaramı buna eşittir.

 

Bu ayarlamalar 10 ve 20 arası yapılmalıdır. Bahsedilen ayarlamalarda aşıarıya kaçılması halinde ip adresiniz Google için banlanır. Böylesi durumlar ile karşılaşılmaması adına ayarlamalar için aşırıya gidilmemelidir. Sorgulamaların yapılabilmesi için programda yer alan büyüteç şeklindeki simgeye tıklayarak siteniz için daha önceden belirlediğiniz keywordler ile Google’da yer alan içerik sıralamanızı sorgulayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.