Tam Kıvamında Sütlaç Tarifi

Fırında Çöp Şiş Nasıl Yapılır?

Nohut Nasıl Haşlanır?

Kereviz Yemeği Nasıl Yapılır?

Grip Aşısının Faydaları Nelerdir?

Yaşam 26 Aralık, 17:57'de eklendi

Grip Aşısının Faydaları Nelerdir?

Grip, kış mevsiminin ve mevsim geçişlerinin akla gelen ilk hastalığıdır. Küçükten büyüğe her bireyde görülme ihtimali çok yüksek olan bir hastalıktır. Özellikle toplu alanlar okul, çalışma alanları gibi alanlarda hızlıca yayılma gösterir. Grip gelişmemiş ülkelerde ölümcül olarak nitelendirilen bir hastalıktır. Çünkü ilaç ve aşı bulunacak ekonomik ve farmakolojik gücün var olması söz konusu değildir.

Bu nedenle gelişmemiş ülkelere ve yıllık ölüm oranlarına baktığımızda yüksek oranlarla karşılaşabiliyoruz. Gribi uzman bir hekim eşliğinde az dozda ilaçlarla atlatmak mümkün. Ancak her bireyin bağışıklık sistemi aynı olmadığından grip virüsünün organizmayı etkileme şekilleri ve hastalık süreci de değişkenlik gösterebiliyor. Çoğu bireyler tedaviden yanıt alamadığı için genelde tercihlerini aşıdan yana kullanıyorlar.

 

Aşı içinde bulunan zayıflatılmış mikrop vücuda verilerek vücudun savaş için hazır kıta bekleyen askerleri yani lökositlerle savaşarak vücudun direncini artırıyorlar. Bu durumda da birey kış mevsimini hiç hastalanmadan atlatabiliyor. Ancak bazı araştırmalara göre bu aşıyı herkesin yaptırması mümkün değil. Kronik ve metabolik hastalığı olan bireyler hekim kontrolünde aşı olması gerekiyor.

Bilinçsiz olarak aşı yapılmasını tavsiye etmiyoruz. Bilinçsiz kullanılan her ilaç ve her aşı bireyi tehlikeli boyutlara ve ölüme kadar götürebiliyor. Grip aşısı en fazla bebek, çocuk ve yaşlı bireylerde uygulanıyor. Bağışıklık sistemleri çok düşük olduğundan sadece aşının koruduğuna inanılan bu durum insanları aşıya yöneltiyor. Sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler dileriz.

Kaynak: Devahaber
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.