Tam Kıvamında Sütlaç Tarifi

Fırında Çöp Şiş Nasıl Yapılır?

Nohut Nasıl Haşlanır?

Kereviz Yemeği Nasıl Yapılır?

Havale Eft Nasıl Yapılır?

Güncel 31 Aralık, 11:20'de eklendi

Havale, EFT Nedir? Nasıl Yapılır?

 

Günümüzde gelişen teknoloji ile internet üzerinden havale ve EFT işlemleri artık çok kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Hemen her bankanın bir internet şubesi bulunmaktadır ve bağlı bulunduğunuz bankanın size verdiği müşteri numaranız ve sizin belirlediğiniz bir parola ile bankanızın internet şubesine girmeniz mümkündür. Eğer internet bankacılığı kullanamıyorsanız size en yakın banka şubenize uğrayarak gişeden havale yahut EFT işleminizi birkaç dakika içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. İnternet şubesinden havale yahut EFT yapmak için de internet şubesine giriş yapmalısınız. Ardından birkaç yönerge ile para yollama işleminiz tamamlanacaktır.

 

 

Havale Nedir? Nasıl Havale Yapılır?

Havale; hesaplar arası para gönderme işlemidir. Ancak havale, aynı bankanın farklı hesapları arasında gerçekleştirilebilir. Farklı bir banka hesabına para göndermek isterseniz EFT işlemini kullanmanız gerekecektir. Havale işlemini banka yahut internet yoluyla gerçekleştirebilirsiniz. İnternet bankacılığından havale işlemi gerçekleştirecekseniz, para gönderme ve havale kısımlarını seçip TC kimlik numaranızla dilediğiniz banka hesabına para gönderebilirsiniz.

 

Ancak çalıştığınız bankanın başka bir üyesine yahut başka bir hesabına para göndermeniz mümkündür. Havale yapacağınız hesap numarasını ve hesabın bağlı bulunduğu Iban numarasını da bilmeniz yararınıza olacaktır. Iban numarası ile yapacağınız havale işlemlerinde paranızın yanlış bir hesaba gönderilmesinin önüne geçmiş olursunuz. Havale ücretinin göndereceğiniz paranın miktarına göre, havale ücreti bulunmaktadır. Havale ettiğiniz para miktarı ne kadar artarsa bankanızın belirlediği oranlarda havale ücreti de artacaktır. Resmi tatiller dışında hafta içi her gün sabah 08.00 akşam 17.00 saatleri arasında havale işlemi yapabilirsiniz. Ertesi gün yatığınız havale, havale alıcısının hesabında olmaktadır.

 

EFT Nedir? Nasıl Yapılır?

EFT, Elektronik Fon Transferi demektir. Kurumlar arası ve kişiler arası para alışverişi EFT yoluyla internet üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bankanızın şubelerinden EFT yapabileceğiniz gibi, internet şubesinden de EFT gerçekleştirebilirsiniz. EFT işlemi, internet üzerinden yapıldığı takdirde daha kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Alıcıyı ve alıcının bankasını belirterek EFT işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz alıcının hesap numarasını belirterek dilerseniz de alıcının hesap numarasının Iban bilgisini belirterek EFT yapabilirsiniz. Hesabınızda yeterli miktarda para olduğu zaman EFT işleminiz onaylanıyor ve EFT ücreti de hesabınızdan tahsil ediliyor. EFT ücretleri de bankaların belirlediği tutarlarda olmaktadır. Mesai saatleri dışında yaptığınız EFT işlemleri ertesi gün hafta içi mesai saatinde karşı hesaba aktarılmış oluyor. EFT ile tüm başka bankaların hesaplarına da para göndermeniz mümkündür. EFT, havaleden daha kısa sürede de onaylanmaktadır ve EFT ücretleri havale ücretlerinden biraz daha pahalıdır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Tam Kıvamında Sütlaç Tarifi

Tam Kıvamında Sütlaç Tarifi

0
0
17 Aralık, 00:04
Kabızlık Nasıl Geçer?

Kabızlık Nasıl Geçer?

0
0
17 Şubat, 21:55
3 2 1 Poğaça Tarifi

3 2 1 Poğaça Tarifi

0
0
23 Kasım, 20:36
Fırında Köfte Patates Tarifi

Fırında Köfte Patates Tarifi

0
0
22 Kasım, 17:50
Tahinli Kurabiye Tarifi

Tahinli Kurabiye Tarifi

0
0
22 Kasım, 16:37
Kabak Nasıl Haşlanır?

Kabak Nasıl Haşlanır?

0
0
13 Ağustos, 12:00
Fırın Poşetinde Tavuk Baget Tarifi

Fırın Poşetinde Tavuk Baget Tarifi

0
0
11 Ağustos, 11:36
Kediler Mamasını Neden Örter?

Kediler Mamasını Neden Örter?

0
0
28 Haziran, 22:38