Tam Kıvamında Sütlaç Tarifi

Fırında Çöp Şiş Nasıl Yapılır?

Nohut Nasıl Haşlanır?

Kereviz Yemeği Nasıl Yapılır?

Hayalinizdeki Göbek İçin Kaçınılması Gereken 7 Gıda

Kadın, Yaşam 25 Ocak, 08:00'de eklendi

 

Hepimiz muhteşem bir fiziğe sahip olmayı elbette isteriz. En çok da göbeğimizden şikayet ederiz. Yağsız ve dümdüz bir karna sahip olmak sağlıklı ve düzenli beslenmekten geçiyor. Bunu başarmakta tamamen kendi elimizde. Gerçekten istersek her şey olur.

 

Siz de kapıdan ilk önce göbeğim geçmesin diyorsanız buyrun öneriler.

1. Fast-food a elveda deyin

Fastfood yiyeceklerden vazgeçmenin ne kadar zor olduğunu hepimiz biliyoruz. Sağlık açısından ne kadar zararlı olduğunu da. Göbek yağlarımızdan kurtulmak için yağlı ve bol kalorili yiyeceklerden kesinlikle uzak durmak şart!

 

2. Alkollü içeceklerden uzak durun

Alkol tüketiminde açlık hissimiz artar. Ne kadar tok olursanız olun bir bira içtiğinizde ardından iştahınız açılır. Hem kalori yönünden hem de iştah kabartıcı özelliğinden alkolden uzaklaşmanız gerekir.

 

3. Asitli bol şekerli meşrubatlardan uzak durun

Bu meşrubatlardan kurtulmak bir hayli zor. Metabolizmanızı yavaşlatan bu içecekler yağ yakımınızı engeller sizi bolca yağlanmaya teşvik eder. Acil olarak meşrubattan uzak durmanız gerekir.

 

 

4. Sakız çiğnemeyin

Sakız çiğnemek açlığınızı arttırır. Sakız çiğnedikten sonra midenizdeki guruldamalar artar. Beyin mideye sinyal vermeye başlar.

 

5.  Fazla tuzdan uzak durun

Yüksek tansiyonunuz varsa tuzu ve şekeri az miktarda tüketin.

 

 

6. Mayonez en büyük düşmanınız olsun

En sevilen sosların başını çeken mayonezin sırf yağdan yapıldığını birçoğumuz biliyoruz. Mayonezi 40 yılda 1 yeseniz yeridir.

 

7. Kızartma yemeyin!

Sebzeleri kızartarak değilde haşlayarak tüketin. Sağlığınız için çok önemlidir. Kızarmış sebzeler doymuş yağ emen sünger gibidir. Farkında olmadan çerez gibi tüketirsiniz.

 

Yediklerinize dikkat etmenin yanında egzersiz yapmanızı da tavsiye ederiz. Böylelikle sımsıkı bir görünüme sahip olduğunuzu göreceksiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.