Tam Kıvamında Sütlaç Tarifi

Fırında Çöp Şiş Nasıl Yapılır?

Nohut Nasıl Haşlanır?

Kereviz Yemeği Nasıl Yapılır?

Hayvan Sahiplenmek İçin 7 Neden

Hayvanlar 7 Temmuz, 21:25'de eklendi

Kedi, köpek ya da herhangi bir hayvanı sahiplenmek yeni bir hayat arkadaşı kazanmak demektir aslında. Bunun ile beraber hayvan sahiplenmek için 7 neden sıralanabilir. Bu nedenler;

Hayvanlar Sayesinde Daha Şefkatli Olmayı Öğrenirsiniz

Asla bir hayvanın iradesi dışında hükmedemez ve onları sizin isteklerinizi yaptıramazsınız. Evcil hayvanlar canları ister ise kendilerini sevdirirler ama buna rağmen kendi minik kalplerinde sahiplerini tahmin edilemeyecek bir biçimde her zaman çok daha fazlasıyla sevmeye devam ederler.

BURSA’DA HAYVAN SEVERLER, HAYVAN HAKLARI VE ÖLÜMLERİNİ PROTESTO ETMEK İÇİN EYLEM YAPTI. (BERKTUĞ ÖNCÜ – BURAK TÜRKER/BURSA-İHA)

Sorumluluk Almayı Öğretirler

Evcil hayvanlar günlük hayatta yaşanılan alan içerisindeki eşyalara zarar verebilirler ve bunu bir oyun olarak görebilirler ancak bunu sahibini sevmediğinden ya da yaramazlık olsun diye yapmazlar onların dünyası öyledir. Evcil hayvan edinirken düşünülmesi gereken en önemli şey sokakta veya barınaklarda bulunan hayvanların hayatlarında yapabileceğiniz büyük değişim.

Hiç Beklenmedik Şekilde Ömür Boyu Sürecek Bir Dostluk Kazanabilirsiniz

Evcil hayvanı ile geçirilen uzun bir zamanın ardından, onun ilk sahiplenildiği zaman hatırlanarak hissedeceğiniz mutluluğun yerini hiçbir şey tarih edemez. Eğer sahiplenilen bir hayvan ile doğru bir şekilde ilgilenir, en önemli ihtiyacı olan sevgi ve şefkat verilir ise sahiplenilen hayvan bu şeyleri kat ve kat fazlası ile sahibine geri öder ve ömrünün sonuna kadar size sadık bir dost olarak kalır.

Hayatlarını Kurtarabilir

Çeşitli dükkânlardan alınan cins köpekler bilinçsiz insanlar tarafından satın alınarak sokaklara ya da ormanlara bırakılıyorlar bu yüzden de sahiplenildiğinde hayatları kurtuluyor.

Kötü Koşullarda Üretilmelerine Engel Olunabilir

Daha çok kar sağlamak amacıyla sağlıksız ve Anne – Baba ilişkisine önem vermeden zorla hayvan üretime ve yavruların Anne sütü ile gelişimlerini sağlayamadan ticari amaçla satışına engel olunabilir.

Ölümüne ya da Kısırlaştırılmasına Engel Olunabilir

Tüm barınakların yüzlerce hayvanı bakacak alanı olmuyor. Bu neden ile bazı ülkelerde hayvanların uyutulmasına ya da üremesine engel olmak amacı ile kısırlaştırılmasına karar veriliyor.

Size Yardımcı Olurlar

Hayvanlar çoğu kişinin sandığından çok daha akıllıdır ve sevdikleri insanlar için hayalarına kolaylaştıran ya da güzelleştiren birçok şey yaparlar.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.