Tam Kıvamında Sütlaç Tarifi

Fırında Çöp Şiş Nasıl Yapılır?

Nohut Nasıl Haşlanır?

Kereviz Yemeği Nasıl Yapılır?

İnternetten İkametgâh Belgesi Nasıl Alınır?

Güncel, Yaşam 7 Temmuz, 00:08'de eklendi

İkametgâh belgesi birçok devlet kurumuna başvuru yaparken ihtiyacınız olan bir evraktır. Genellikle yapacağınız işlemler içinde doğalgaz, su, elektrik, internet aboneliğiniz için gerekli olduğu gibi son zamanlarda faturalı hat alma işlemlerinde de istenmektedir. Geçtiğimiz yıllarda teknoloji gelişmemişken kişiler ikametgâh almak için mahallelerinin muhtarlıklarına veya il ve ilçede bulunan nüfus müdürlüklerine başvurmak ve buralardan ikametgâh almak zorundaydı lakin günümüzde internet kullanımının yaygınlaşması ile kişiler daha kolay yollar aracılığı ile internetten ikametgâh belgesi alabilir hale geldi. İkametgâh belgesini internetten almak isterseniz eğer öncelikle E-devlet şifrenizin bulunması gerektiğini unutmayın.

 

  • E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır
  • Eğer E-devlet şifrenizi daha önce almadıysanız veya alıp unuttuysanız kimliğiniz ile gittiğiniz bir PTT şubesinden dakikalar içerisinde alabilirsiniz. Alacağınız bu şifre ile birçok işinizi anında görebilirsiniz. İnternetten E-devlet üzerinden alınan belgeleri pdf olarak kaydedip çıktısını alabilirsiniz.

 

İkametgâh Belgesi Alma

Öncelikle TC Kimlik Numaranız ve E-Devlet şifreniz aracılığı ile sisteme girmeniz gerekmektedir. Sisteme girdikten sonra yapmanız gereken sol panelde bulunan E-hizmetler sekmesine tıklamaktadır. Burada gördüğünüz tüm hizmetler devlet daireleri ile olan işlerinizi e-devlet aracılığı ile halledebileceğiniz şeylerdir. Bu alana girdikten sonra Sol panelde bulunan N harfine tıklayarak N harfi ile başlayan kurumlara gelmeniz sağlanacaktır. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü kısmından ilgili işlemi yapmanız gerekecektir. Burada 4. Sırada bulunan Yerleşim Yeri (İkametgâh) ve Diğer Adres belgesi doğrulama bölümüne tıklayın. Bilgilendirme yazısını okudum a tıkladıktan sonra Belgenin veriliş nedenini seçmeniz gerekmektedir. İlgili nedeni seçip verileceği kurumu yazın. Kurumu yazdıktan sonra sorgula düğmesine tıklayın. İkametgâh bilgileriniz sorgulandıktan sonra çıkan ekranda yer alan bilgileri bilgisayarınıza indirip hızlı bir şekilde çıktısını alabilirsiniz.

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Tam Kıvamında Sütlaç Tarifi

Tam Kıvamında Sütlaç Tarifi

0
0
17 Aralık, 00:04
Kabızlık Nasıl Geçer?

Kabızlık Nasıl Geçer?

0
0
17 Şubat, 21:55
3 2 1 Poğaça Tarifi

3 2 1 Poğaça Tarifi

0
0
23 Kasım, 20:36
Fırında Köfte Patates Tarifi

Fırında Köfte Patates Tarifi

0
0
22 Kasım, 17:50
Tahinli Kurabiye Tarifi

Tahinli Kurabiye Tarifi

0
0
22 Kasım, 16:37
Kabak Nasıl Haşlanır?

Kabak Nasıl Haşlanır?

0
0
13 Ağustos, 12:00
Fırın Poşetinde Tavuk Baget Tarifi

Fırın Poşetinde Tavuk Baget Tarifi

0
0
11 Ağustos, 11:36