Tam Kıvamında Sütlaç Tarifi

Fırında Çöp Şiş Nasıl Yapılır?

Nohut Nasıl Haşlanır?

Kereviz Yemeği Nasıl Yapılır?

iPad Air 3 Ne Zaman Çıkacak?

Teknoloji 24 Ocak, 20:45'de eklendi

iPad Air 3 Çıkış Tarihi – iPad Air 3 Özellikleri

iPad Air 2, 2014 yılının Ekim ayında satışa çıkmıştı ve aradan uzun zaman çıktı. Apple da özellikle son dönemde yeni iPad Pro üzerine yoğunlaşmışken, hâliyle insanlar iPad Air 3 ne zaman çıkacak diye merak etmeye başladı.

iPad Air 3 için söylentiler de internette dolaşmaya devam ederken, şimdilik elimize geçen bilgileri derledik.

iPad Air 3 Çıkış Tarihi

Eğer iPad Air 3 çıkarsa, muhtemelen iPad Pro 2 ile birlikte satışa sunulacaktır. Dolayısıyla önümüzdeki birkaç ay içinde bu gerçekleşebilir. iPad Pro 9.7 modeli geçtiğimiz yılın Mart ayında çıkmıştı ve bu yıl da yeni model için Mart ayı tahmin ediliyor.

Sonuç olarak, iPad Air 3’ü en azından bu yılın ilk yarısında bekleyebiliriz.

Tasarımı

iPad Air 3 de muhtemelen bir önceki iPad modeline benzer şekilde çıkacak. Apple’dan 2017 yılının modellerinde büyük değişimler beklemiyoruz fakat Air 3, iPad Pro 2’ye nazaran daha düşük fiyatlı olacağı için bazı malzeme farkları olacaktır.

Şu anda en iyi tahminimiz cihazda metal kasa kullanılması ve iPad Air 2 ile aynı boyutlara ve ağırlığa sahip olması. Bu da 240 x 169.5 x 6.1mm ve 437g’ye denk gelmekte. Aynı oranlara Apple, iPad Pro 9.7’de de sadık kalmıştı.

iPad Air 3 Özellikleri

Ekranı

Apple’ın Air sınıfı tabletleri daima 9.7 inç ekrana sahip oluyor ve muhtemelen durum iPad Air 3’te de değişmeyecek. Çözünürlüğün ise 1536×2048 olarak kalmasını bekliyoruz.

Buna rağmen ekranda True Tone gibi bazı değişiklikler olabilir.

 Kamera ve Bataryası

Şu ana kadar kameraya dair henüz söylentiler çıkmış değil ama iPad Air 2’ye bakarak tahmin yürütebiliriz. Bir önceki modelde 8MP arka kamera ve 1.2MP ön kamera mevcuttu. iPad Air 3’ün de bu özelliklere sadık kalma olasılığı mevcut.

iPad Air 3 Fiyatı

Şüphesiz iPad Air 3, Pro sınıfı Apple tabletlerine nazaran daha uygun fiyatla satılacak. Fiyatı da iPad Air 2 ile yakın seviyede olacaktır ve bu cihaz ilk çıktığında 500 Dolar bandında yurt dışı fiyatına sahipti. Dolayısıyla iPad Air 3 de benzer bir fiyat aralığında olacaktır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.