Tam Kıvamında Sütlaç Tarifi

Fırında Çöp Şiş Nasıl Yapılır?

Nohut Nasıl Haşlanır?

Kereviz Yemeği Nasıl Yapılır?

iPad Mini 5 Çıkış Tarihi ve iPad Mini 5 Özellikleri

Teknoloji 19 Ocak, 19:00'de eklendi

 

iPad Mini 5 Çıkış Tarihi ve iPad Mini 5 Özellikleri

2015’in Eylül ayında çıkan iPad Mini 4’ten bu yana epey zaman geçti ve artık yeni model için de geri sayım başladı. iPad Mini 5 veya iPad Pro Mini adıyla çıkması beklenen cihaz, muhtemelen 2017’nin Mart ayında satışa çıkacak.

Biz de bu sırada elimize geçen yeni bilgileri ve söylentileri derledik. İşte iPad Mini 5 hakkında her şey:

Nedir? Apple’ın yeni mini tableti.

Ne zaman çıkacak? Büyük ihtimal 2017 Mart.

Fiyatı ne kadar olacak? Muhtemelen ABD’de 400 Dolar.

Her ne kadar elimizde net çıkış tarihi olmasa da, Apple tablet cihazlarını tipik olarak Eylül-Ekim aylarında çıkarıyordu. Buna rağmen, firma geçtiğimiz yıl geleneği bozdu ve iPad Pro 9.7 modelini Mart ayında çıkardı. Yani iPad Mini 5 modelinin de benzer bir tarihte çıkış yapması olası.

iPad Mini 5 Tasarımı

Tabletin tasarımına dair ortada çok fazla söylenti olmasa da, klasik iPad Mini 4’e benzeyeceği tahmin ediliyor. Buna rağmen cihazın daha ufak ve hafif olması bekleniyor. iPad Mini 4, 6.1mm kalınlığında ve 299 gram ağırlığındaydı. Apple’ın bu sefer kalınlığı 5mm çapına indireceğine dair söylentiler bulunuyor.

 

iPad Mini 5

 

iPad Mini 5 Ekranı

iPad Mini 5’le ilgili kesin olarak emin olduğumuz bir şey var ki, o da ekranının 7.9 inç olacağı. Apple, mini cihazlarında bu boyuta sadık kalıyor. Ayrıca muhtemelen ekran çözünürlüğü de 1536×2048 oranlarında olacak ve çözünürlük iPad Mini 4 ekranına kıyasla, daha keskin gözükecek.

iPad Mini 5 Kamerası ve Bataryası

iPad Mini 4’te 8MP arka kamera ve 1.2MP ön kamera yer alıyordu. Fakat iPad Pro 9.7 ile arka kamera 12MP’ye, ön kamera ise 5MP’ye yükseltilmişti. Dolayısıyla iPad Mini 5’te de aynı özelliklerin veya biraz daha yükseğinin kullanılması olası.

Batarya boyutu hakkında ise bilgi veya söylenti bulunmasa da, tahminlerimize göre iPad Mini 4’te kullanılan 5124mAh gücündeki bataryanın bir benzerinin kullanılması olası.

iPad Mini 5 Fiyatı

Bu konuda da bilgiler kısıtlı fakat cihaz en azından iPad Mini 4 fiyatında satılacaktır. Yani yeni Apple tableti, Amerika’da 400 Dolar civarı bir fiyat etiketiyle mağazalara konuk olabilir. Tabii Türkiye’deki yüksek elektronik ürün vergilerinden ötürü, burada işler değişebilir.

 

iPad Mini 5 Çıkış Tarihi

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.