Tam Kıvamında Sütlaç Tarifi

Fırında Çöp Şiş Nasıl Yapılır?

Nohut Nasıl Haşlanır?

Kereviz Yemeği Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Almak için Şartlar

Ekonomi 8 Ocak, 16:00'de eklendi

Kredi Kartı Almak İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

Kredi Kartı Almak İçin Ne Gerekir?

Kredi kartlarına sahip olmak çoğu zaman harcamalarda kolaylık sağladığından dolayı çokça tercih edilir ve birçok kredi kartı kullanılır fakat bu kredi kartını almak için bazı şartlar da gereklidir elbette. Kredi Kartı Almak İçin Ne Gerekir? Kredi kartı kullanımı alışveriş yaparken ödemelerinizi kolaylaştırmaktadır. Koşullara uyduğunuz sürece siz de bir kredi kartı sahibi olabilirsiniz.

Kredi Kartı Almanın Şartları Nelerdir?

Öncelikle kredi kartı sahibi olacak kişinin 18 yaşını geçmiş olması gerekmektedir. 18 yaşına gelmemiş bireylerin kredi kartı alması bazı bankalarca aile ya da yasal veli izniyle kabul edilse de genellikle 18 yaş altındaki bireylere çoğu banka kredi kartı hizmeti sunmamaktadır. Bu tarz durumlarda bankamatik kartına yönlendirme yapılmaktadır.

 

Kredi kartı almanın diğer bir koşulu da belgelenebilir bir işe ya da gelir kaynağına sahip olmanızdır. Eğer bir gelir kaynağınız yoksa veya belgelenebilir bir işte çalışmıyorsanız, kredi kartı almanız imkansızdır. Kart borçlarınızı düzenli ödemeniz istendiği için belgelenebilir bir işinizin olması burada önemlidir. Fakat bu koşulun önemli bir istisnası var. Öğrenci kredi kartı başvurusu için iş gelir belgesi gerekmemektedir. Öğrencilere böyle bir olanak sağlanması oldukça kolaylık sağlar.

 

Kredi kartı almak için önemli şartlardan biri de iyi bir kredi notuna sahip olmanızdır. Kredi notunuz düşükse limitiniz de düşebilir ya da hiç kart da alamayabilirsiniz. Bu kredi notu bankalardan daha önce almış olduğunuz kredilere göre ve kredi kartı borçlarınızı ödemelerinize göre belirlenir. Kredi notunuz 1500 – 1900 aralığında ise iyi bir kredi notunuz var demektir. Bu da bankalar tarafından iyi değerlendirilir ve gerek kredi kart limitinizin belirlenmesinde olsun gerek kredi kartı alıp alamayacağınızı belirlemede olsun ön planda tutulan bir koşuldur.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Nohut Nasıl Haşlanır?

Nohut Nasıl Haşlanır?

0
0
20 Şubat, 15:06
Kereviz Yemeği Nasıl Yapılır?

Kereviz Yemeği Nasıl Yapılır?

0
0
20 Şubat, 14:29
Şehriyeli Yoğurt Çorbası

Şehriyeli Yoğurt Çorbası

0
0
20 Şubat, 13:41
Yalancı Kelle Paça Çorbası

Yalancı Kelle Paça Çorbası

0
0
24 Kasım, 18:00
İki Kişilik Pizza Hamuru Tarifi

İki Kişilik Pizza Hamuru Tarifi

0
0
15 Ağustos, 13:50