Tam Kıvamında Sütlaç Tarifi

Fırında Çöp Şiş Nasıl Yapılır?

Nohut Nasıl Haşlanır?

Kereviz Yemeği Nasıl Yapılır?

Türkiye’nin En Güzel Tatil Yerleri Nereleridir?

Yaşam 9 Haziran, 22:22'de eklendi

Türkiye’nin En Güzel Tatil Yerleri Nereleridir?

            Türkiye, bulunduğu coğrafi konumu bakımından birçok farklı tatil seçeneği sunan sayılı ülkeler arasındadır. Dört mevsim her ruha, her yaşa ve her zevke hitap edebilecek tatil bölgeleri vardır. Yaz aylarının vazgeçilmezi denebilecek olan Ege ve Akdeniz bölgelerinde bulunan tatil belde ve kasabaları, sıcak aylar da unutulmaz bir tatil imkânı sağlar.

 

Ege bölgesi için akla gelen ve sayılabilecek ilk tatil yerleri Çeşme, Ilıca, Alaçatı, Fethiye, Bodrum gibi kendini Dünya’ya tanıtmış yerlerin yanında birçok sahil ve koylar da saklı cennetler sınıfında kendine yer bulur. Akdeniz bölgesi içinde durum Ege Bölgesinden farksızdır. Akdeniz’de bulunan tatil yerleri olarak başlıca Antalya, Alanya, Kaş, Manavgat, Side gibi yerler Dünya’da cenneti yaşatır. Saros körfezinin huzurundan başlayıp Akdeniz’in en uç noktasına kadar yaz aylarını mükemmel geçirmenizi sağlayacak bir sahil şeridine sahip olan Türkiye’nin mavi gerdanlığında tatil yapabilirsiniz.

 

Kış aylarını da dolu dolu geçirilmesini sağlayacak turizm açısından büyük önem taşıyan kayak yerleri ve kar tatili yapılabilecek çok sayıda tatil yeri bulunmaktadır. Başlıca sıralayacak olursak, Bursa’da Uludağ, Bolu’da Kartal kaya, Erzurum’da Palandöken, Kayseri’de Erciyes kış tatil yerlerinin başında gelen ünlü tatil yerleridir.

 

En İyi yazlık ve kışlık tatil yerlerinin yanı sıra serin ve temiz havası ile Karadeniz, tarihi doku ve tatları ile Anadolu bölgelerimiz öne çıkar. Rize’de Ayder yaylası, Artvin’de gorgit yaylası, Giresun’da sis dağı gibi yerler de tatil yaparak oksijeni iliklerinizde hissedebilirsiniz. Aynı zaman da spor severler için Karadeniz bölgesinde ki bir çok tatil beldesinde rafting ve yamaç paraşütü imkanı mevcuttur. Türkiye’nin Doğu Anadolu, İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde de huzurlu ve sakin bir şekilde, yılın istediğiniz her hangi bir ayın da, dilediğiniz kadar tatil yapma imkanı vardır. İster tarihi dokuları, isterse Anadolu’nun lezzetlerine kendinizi kaptırıp dinlenebileceğiniz huzurlu bir tatil yapılabilir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.