Tam Kıvamında Sütlaç Tarifi

Fırında Çöp Şiş Nasıl Yapılır?

Nohut Nasıl Haşlanır?

Kereviz Yemeği Nasıl Yapılır?

Whatsapp Gizlilik Bilgileri Kişiye Göre Nasıl Engellenir

Teknoloji 28 Aralık, 19:13'de eklendi

Whatsapp Gizlilik Bilgileri Kişiye Göre Nasıl Engellenir

 

Günümüzde insanlar gerek iş gerek ailevi sebeplerle memleketlerine, çevrelerine, eş dost ve akrabalarına terk edip uzaklaşmak zorunda kalabiliyorlar. Hal böyleyken iletişimin önemi de apayrı ortaya çıkıyor. İş ve benzeri sebeplerle insanların birbirleriyle olan yakınlıkları her ne kadar uzaklaşırsa da teknolojinin gelişmesiyle uzaklıklar ve mesafelerin bir önemi kalmıyor, uzaklar yakınlaşıyor, mesafeler kısalıyor.

 

 

Önceleri sadece mektuplar aracılığıyla uzaktaki yakınlarımız ulaşabilirken teknolojinin baş döndüren hızla gelişmesi ve değişmesi sayesinde önce evlerimize telefonlar sonra ceplerimize ve sonrasında hayatımızın tüm alanına giren mobil iletişim cihazları sayesinde uzaktaki yakınlarımız ile iletişimleriniz daha da kolaylaştı. Teknolojinin mobil hale gelip ceplerimize girmesiyle beraber internet artık daha ulaşılabilir hal aldı. İnternetin daha da yaygınlaşması ve ceplerimize girmesini müteakip iletişim kurabilmemiz için aracı olanlar daha da çeşitlendi. Bunların en güzel örnekleri sosyal medya ve internet kullanımına bağlı mesajlaşma servisleridir.

 

İnternet kullanımına bağlı mesajlaşma servislerine en güzel örnek ve dünyada en yaygın kullanılanlardan bir tanesi WhatsApp’tır. WhatsApp son yıllarda geliştirilen ara yüzü ve kullanım kolaylığı sayesinde önce mobil mesajlaşmaya sonra sesli ve en sonunda görüntülü aramaya kadar destekler oldu. Tabi ki her yenilik ve değişiklik de olduğu gibi WhatsApp’taki bu gelişmelerde de suistimaller ve kötüye kullanımlar ortaya çıktı. Rahatsız olduğumuz veya ulaşmasını istemediğimiz kişiler bizlere mesaj göndermeye aramaya başladılar. Operatör şirketlerinden telefon numaralarını alan pek çok reklam ajansı reklam mesajlarıyla bizlere rahatsızlık vermeye başladı. Peki, bunun önüne geçilemez mi?

 

 

WhatsApp gizlilik bilgileri kişiye göre nasıl engellenir? Öncelikle WhatsApp’a Giriş yapın, sağ üst tarafta bulunan üç noktaya tıklayarak Ayarlara girin. Hesap ayarlarına tıklayın sonra gizlilik sekmesine tıklayın. Bu gizlilik sekmesinde son görülme, profil fotoğrafı ve durumlarınız ile mesaj okunma görülmesini kapatabilirsiniz. Bunun için gizleyeceğiniz Sekmenin üzerine tıklayarak herkes, sadece kişileriniz ya da hiç kimse seçenekleriyle sizin bilgilerinizi kimin görebileceğini karar verip, izin verebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.