Tam Kıvamında Sütlaç Tarifi

Fırında Çöp Şiş Nasıl Yapılır?

Nohut Nasıl Haşlanır?

Kereviz Yemeği Nasıl Yapılır?

WordPress Tema Yükleme İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Teknoloji 29 Aralık, 21:38'de eklendi

WordPress Tema Yükleme İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir

 

Günümüzde internetin yaygınlaşmasıyla birlikte internet siteleri de her geçen gün artmaktadır. Hemen hemen her konuda onlarca belki yüzlere internet sitesi bulmak mümkün artık. Reklam gelirleri, kişilerin kendilerini tanıtma ihtiyacı, iş ve hobilerini geliştirmek ve tanıtmak için sürekli bir internet sitesi kurma yoluna gidiyor insanlar. Eskiden internet sitesi kurmak için yazılım ve kod bilgisi gerekiyordu fakat artık hazır temalar, hazır site şablonları internet sitesi kurmak için kişilerin işlerini oldukça kolaylaştırmakta ve site kurmayı zahmetsiz hale getirmektedir.

 Kolay İnternet Sitesi Kurmanın en zahmetsiz yolu: WordPress

 

Kod bilgisi ve yazılıma ihtiyaç duyulmaksızın internet sitesi hazırlamanın en pratik ve en profesyonel yöntemlerinden birisi de wordpress’tir. Hazır içerik şablonları, kolay yönetilebilir yönetim paneli, kullanıcı dostu arayüzleri, ücretsiz ve geliştirilebilir temalarıyla wordpress kullanıcılara kullanıcı dostu bir içerik sağlayıcılığı ve internet sitesi hazırlama keyfi yaşatır. Ücretsiz şablonlarını kullanarak ucuz bir domain temin edip ilgi ve bilginiz dahilinde wordpress aracılığıyla internet ve blog sitelerinizi hazırlayabilirsiniz. İnternet sitelerinizi daha takip edilebilir hale getirmek için ücretli ve ücretsiz temalar yükleyerek göze hoş gelen bir site arayüzüne sahip olabilirsiniz.

 Wordpress Temaları Nasıl Yüklenir?

 

Peki, wordpress tema yükleme işlemi nasıl gerçekleştirilir? Dilerseniz wordpress’in size sunmuş olduğu temaları yükleyerek ücretsiz tema güncellemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Aynı şekilde wordpress tarafından sunulan ücretli ve oldukça güzel görünen temaları yükleyerek sitenizi geliştirip takipçi sayınızı artırabilirsiniz. Siteniz için ayrı bir hosting kullanıyorsanız, wordpressten bağımsız hosting kullanıyorsanız eğer, wordpresse yükleyeceğiniz temanızın dosyalarını indirerek sunucu şirketinizin size sağladığı kullanıcı adı ve şifreniz ile sunucularınıza girerek, temalar ya da themes klasörünün içine atıp, onu aktifleştirerek seçtiğiniz ve indirdiğiniz temanızı siteniz için uygulayabilirsiniz.

 

Küçük bir hatırlatma, seçtiğiniz temanız sitenizin konusuyla uyumlu renk ve görsel anlamda kullanıcının gözüne hitap edecek şekilde olması sitenizin takip edilebilirliğini ve sitenizde ziyaretçilerin uzun süre kalmasına vesile olacaktır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.