Tam Kıvamında Sütlaç Tarifi

Fırında Çöp Şiş Nasıl Yapılır?

Nohut Nasıl Haşlanır?

Kereviz Yemeği Nasıl Yapılır?

Yüz Beyazlatma Maskesi Nasıl Yapılır?

Kadın 4 Ocak, 09:00'de eklendi

Yüz Beyazlatma Maskesi Nasıl Yapılır?

 

Bayanların bazıları bronzlaşmak isterken bazıları da bunu tersine beyazlamak isterler. Her ikisi için de bazı işlemlerden geçmek gerekir. Yüz beyazlatma konusunda, yüzünde güneş lekeleri ya da hamilelikten kalma malesma adı verilen gebelik lekeleri olan bayanlar daha çok araştırma ve inceleme yaparlar. Yüz renginin eşitlenmesi ve cildin kendi doğal rengine dönmesi için krem veya maske arayışına girerler. Peki, bu yüz beyazlatma maskelerini nasıl yaparız?

 

Pirinç ve Süt Maskesi

Yüz beyazlatma maskelerinden biri olan pirinç maskesini yapmak için, 1 avuç pirinç, küçük bir kase içerisinde üzerine 1 çay bardağı kadar süt eklenerek krem kıvamına gelene kadar iyice karıştırılır. Daha sonra yüze sürülerek yarım saat kadar bekletilir. Haftada 2 kez bu maskeyi cildinize uygularsanız cildinizin beyazladığını ve lekelerin azaldığını göreceksiniz.

 

Domates ve Un Maskesi

Yüz beyazlatma maskelerinden biri de domates ve un maskesidir. Maskeyi elde etmek için 1 tane domatese ve biraz una ihtiyacımız var. Domates kabuklarını soyarak bir rende ya da blender yardımı ile küçük parçalar haline getirin ve unu da ekleyerek hamur gibi olana kadar iyice karıştırın. Koyu kıvamlı olursa su ekleyin. Daha sonra, elde ettiğiniz bu maskeyi yüzünüze sürün ve 20 dakika kadar bekleterek ılık suyla yıkayın.

 

Süt Bal ve Limon Maskesi

Yüz beyazlatmak amacı ile yapılan başka bir maske de süt, bal ve limon suyu ile elde edilen maskedir. Bu maskenin yapımı çok kolaydır. Süt, bal ve limon suyu karışımını aynı kabın içerisinde çalkalayarak iyice birbirine karışmasını sağlayın ve yüzünüze sürerek yarım saat kadar beklettikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Bu maske hem çok kolay hem de etkilidir.

 

Nohut Unu Maskesi

Nohut unu maskesi de yüz beyazlatmak amacı ile yapılan bir cilt maskesidir. Bunu için bir miktar nohut ununu elimize yapışmayacak bir yumuşaklıkta olana kadar biraz su ile karıştırın. Karışımı yüzünüze sürün ve maske kuruyana kadar bekletin. Daha sonra yıkayın.

 

Yoğurt Maskesi

Yoğurt maskesi de yüz beyazlatmak için uygulanan başka bir maskedir. Bunun için bir yemek kaşığı yağsız yoğurdu 1 yemek kaşığı kadar limon suyuyla karıştırın ve yüzünüze eşit miktarda sürün. 15 ya da 20 dakika kadar beklettikten sonra ılık suyla yıkayın.

 

Limon suyu ve salatalık suyu maskesi

Bir tatlı kaşığı limon ile bir tatlı kaşığı salatalık suyunu aynı kabın içinde karıştırın. Karıştırdığınız bu maskeyi yüzünüze sürerek, 20 dakika yüzünüzde bekletin ve yüzünüzü bol ılık suyla yıkayın. Bu maskeyi 15 günde bir uygulayın.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Tam Kıvamında Sütlaç Tarifi

Tam Kıvamında Sütlaç Tarifi

0
0
17 Aralık, 00:04
2 Kişilik Kakaolu Islak Kek Tarifi

2 Kişilik Kakaolu Islak Kek Tarifi

0
0
14 Ağustos, 12:00
Mısır Nasıl Haşlanır?

Mısır Nasıl Haşlanır?

0
0
10 Ağustos, 12:00
Patates Kaç Dakikada Haşlanır?

Patates Kaç Dakikada Haşlanır?

0
0
8 Ağustos, 12:18
Kabak Yemeği Nasıl Yapılır?

Kabak Yemeği Nasıl Yapılır?

0
0
25 Haziran, 00:21
Kolay Yayla Çorbası Yapılışı

Kolay Yayla Çorbası Yapılışı

0
0
9 Haziran, 02:24